Історія ДНЗ № 340

Дошкільний навчальний заклад № 340 „Сонечко” відкрив свої двері для малят 10 січня 1980 року. Очолила великий колектив педагогів завідувач Гришина Ольга Миколаївна.

Однією з головних турбот педколектив завжди було забезпечення умов для нормальної життєдіяльності дітей, охорони та зміцнення їх здоров'я.

В дошкільному закладі сумісними зусиллями педагогів була обладнана чудова спортивна зала з фізкультурними комплексами та інвентарем. Поступово знижувалась захворюваність дітей, яка стала найнижчою у Дніпропетровську у 1982 році

З 1990 року керівником ДНЗ №340 стала Трофімова Валентина Михайлівна.

Завдяки багатоплановим зусиллям Валентини Михайлівни, у 1995 році були відкрити  2 групи для дітей з вадами зору, а у 2004 році таких груп стало 4. У 2009 році в ДНЗ № 340 було відкрито також 2 групи для дітей з порушенням психологічного розвитку. Головна мета спеціалізованих груп – зміцнення здоров'я, розвиток і формування особистості, забезпечення  соціально-психологічної реабілітації та адаптації дитини шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу у комплексі з корекційно-розвивальною та лікувально-оздоровчою роботою.

Корекційна робота з дітьми проводиться за такими напрямками:

-         сенсорний розвиток;

-         розвиток загальної та дрібної моторики;

-         розвиток психічних процесів дитини (образного і логічного мислення, пам'яті);

-         розвиток довільної уваги;

-         виховання емоційної культури;

-         формування вольової сфери, корекція форм поведінки;

-         розвиток пізнавальної активності;

-         сприяння соціальної адаптації дитини;

-         корекція порушених функцій зору (для дітей з вадами зору).

Для проведення корекційної роботи у ДНЗ створені певні умови:

-         обладнане предметно-розвивальне середовище, яке стимулює особистісний розвиток дитини;

-         підібрані спеціалісти з відповідною кваліфікацією;

-         педагогічні спеціальні знання пропагуються серед батьків та педагогів;

-         розширюються інтегративні зв'язки, які об'єднують зусилля педагогів, медиків, дітей та батьків з метою корекції порушень зору психічного розвитку.

Особливого значення надається правильній організації корекційно-розвивального процесу:

1.     Своєчасне обстеження дітей.

2.     Раціонально складений розклад занять.

3.     Планування індивідуальної роботи з дитиною залежно від результатів обстеження.

4.     Взаємозв'язок між дефектологами, вихователями, логопедами, тифлопедагогами.

5.     Обладнання  в групових кімнатах розливальних куточків з відповідним оснащенням.

6.     Спільна робота дефектологів з батьками (консультативна допомога, робота за завданнями вдома).

Корекційно-навчальний простір забезпечує колективний вплив на дитину різних спеціалістів, всі учасники діють за єдиним планом, мають можливість відстежувати й коригувати практично всі параметри розвитку дитини.