ВУЗ ШАГ

Комунальний заклад освіти "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 340 комбінованого типу" Дніпровської міської ради

Освітні програми, що реалізуються в закладі

Комплексі програми:

1.       Дитина. Програма виховання і навчання дітей від двох до семи років.

2.       Дитина в дошкільні роки. Комплексна додаткова освітня програма.

3.       Впевнений старт. Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку.

4.       Соняшник. Комплексна програма розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку.

5.       Соняшник. Комплексна програма розвитку, навчання і виховання дітей раннього віку.

6.       Я у Світі (нова редакція).  Програма розвитку дитини дошкільного віку.

7.       Українське дошкілля.Програма розвитку дитини дошкільного віку.

Освітній процес в ДНЗ №340  організований за програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина».

Мова освітнього процесу - українська.

Розділи програми:

1.     «Зростаємо дужими» (безпосередньо фізкультурне навчання, виховання культурно-гігієнічних навиків, основ безпеки життєдіяльності);

2.     «Мова рідна, слово рідне» (розвиток звуковимови, зв'язного мовлення, накопичення словникового запасу; навчання елементам грамоти);

3.     «Чарівні фарби і талановиті пальчики» (навчання малюванню, ліпленню, аплікації, конструюванню; розвиток художньо-естетичних здібностей)

4.     «Дитина у довкіллі»  (ознайомлення з предметним і суспільним довкіллям, соціальними взаємовідносинами);

5.     «Віконечко у природі» (екологічне виховання, ознайомлення з природою);

6.     «Математична скарбничка» (логіко-математичний розвиток, навчання елементам математики)

Особливості роботи  за програмою «Дитина» – тематичне планування: певна тема вивчається  протягом 1-2 тижнів на заняттях та у повсякденному житті ( за допомогою ігор, читання дитячої літератури, бесід спостережень у природі).                         Деякі теми повторюються з урахуванням пори року (наприклад „Життя диких тварин”, „Наші рослини”, „Особливості неживої природи” – восени, взимку, навесні, влітку). Педагогічний колектив ДНЗ № 340 самостійно розробив тематичне планування для дітей усіх вікових груп. З темами планування, а також з об'ємом знань, які повинні мати діти наприкінці навчального року, можна ознайомитися у вихователів групи або у методичному кабінеті  ДНЗ.

Завдання програми „Дитина ” реалізуються вихователями за допомогою різних авторських програм і методик, рекомендованих програмою „Дитина ”.

У ДНЗ № 340 працюють 4 групи для дітей з вадами зору та 2 групи  для дітей з порушенням психологічного розвитку (спеціалізовані групи) і 1 інклюзивна група. Як додаток до програми «Дитина», використовуються корекційні програми розвитку, виховання та навчання:"Вікоченко", "Розквіт".

У ДНЗ № 340 працює великий штат спеціалістів: дефектологи, тифлопедагоги, логопеди, психолог, музичні керівники, фізкультурний керівник, методист, медичні сестри; 2 рази на тиждень (у понеділок та п'ятницю) – лікар-педіатр, 1 раз на тиждень (у понеділок) – лікар-офтальмолог.

Кожен зі спеціалістів має можливість проконсультувати батьків з питань розвитку, виховання та навчання дітей, обговорити складні ситуації, підібрати та порекомендувати педагогічну літературу.